Spacer po klimatycznej Bucharze

Spacer po klimatycznej Bucharze

21 lutego 2023 Wyłącz przez UzbekistanTravel.pl

buchara_1_uzbekistan_www.globzon.travel.plBuchara to jedno z najstarszych miast Azji Centralnej. Leży w w dolinie rzeki Zarafszan i była obowiązkowym przystankiem na Szlaku Jedwabnym. Nazwa miasta nie wzięła się znikąd – pochodzi od słowa oznaczającego krzyżowanie się szlaków handlowych. Jak warto spędzić czas w tym bajkowym mieście? Z jakich zabytków słynie Buchara?

Jednym z najważniejszych zabytków Buchary jest mauzoleum Ismaila Samanidy. W mieście znajduje się też wiele zachwycających medres, zabytkowa cytadela Ark czy wyjątkowy meczet Bolo Hauz w całości wykonany z drewna. Zwiedzając miasto warto ujrzeć też zespół architektoniczny Po’i Kalon w skład którego wchodzi kilka imponujących budowli. Nie można przegapić też skupionego wokół zbiornika wodnego kompleksu budowli Lab-i Hauz. W Bucharze (jak i w wielu innych uzbeckich miastach) znajduje się też kolorowy, lokalny bazar. Spacer po takim targowisku z pewnością pozwoli nam zbliżyć się do miejscowej kultury.
Chcesz zwiedzić jeden z najbardziej zabytkowych krajów Azji Centralnej? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do Uzbekistanu biura podróży Globzon Travel: