3 przysmaki których musisz spróbować w Uzbekistanie

3 przysmaki których musisz spróbować w Uzbekistanie

28 marca 2023 Wyłącz przez UzbekistanTravel.pl

uzbekistan_www.vanellus.travel.plJesteśmy zdania, że poznanie kraju od podszewki to coś więcej niż tylko odkrycie jego najważniejszych i najbardziej charakterystycznych punktów. Ważne jest też zagłębienie się w lokalne tradycje, podglądanie codzienności mieszkańców i delektowanie się tradycyjnymi smakołykami. Nie inaczej wraz z naszymi podróżnikami odkrywamy Uzbekistan. Oto 3 dania których musisz spróbować w Uzbekistanie, aby poczuć prawdziwy smak tego kraju.
Żadna podróż do Uzbekistanu nie powinna obejść się bez spróbowania dania o nazwie plow (plov). Danie to składa się z mięsa (lub ryb), warzyw oraz kaszy lub ryżu. Wielbiciele zup muszą spróbować potrawy o nazwie lagman – jest to gęsta potrawa na bazie baraniny. Tradycyjnym przysmakiem jest też lepioszka, czyli wypiekany w piecu placek. Smakołyki te przygotowywane są w tradycyjny sposób, doprawiane są odpowiednimi przyprawami, które nadają im niepowtarzalnego smaku.

Jeśli chcesz poznać najbardziej charakterystyczne przysmaki Uzbekistanu wyrusz z nami w podróż. To będzie niezapomniana przygoda!
Sprawdź nasze wyprawy: