Buchara – 3 najważniejsze zabytki

Buchara – 3 najważniejsze zabytki

25 maja 2018 Wyłącz przez UzbekistanTravel.pl

Buchara – jedno z najwspanialszych miast Uzbekistanu pełne zabytków, wspaniałych meczetów i medres. Większość związana jest z kulturą islamu, dlatego miasto bywa nazywane „Świętym miastem islamu”. Miejsc wartych odwiedzenia jest mnóstwo, dlatego które warto wybrać spośród nich by móc stwierdzić, że poznało się Bucharę dobrze.Buchara_uzbekistan_www.vanellus.travel.pl

Całe stare miasto Buchary wpisane jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Wśród obiektów tam się znajdujących warto zobaczyć między innymi mauzoleum Samanidów będące najstarszym mauzoleum muzułmańskim całej Azji Centralnej. Koniecznie trzeba udać się też do wspaniałego kompleksu Poi Kalon w którego skład wchodzą minaret, meczet i medresa. No i oczywiście Lab-i Hauz czyli niezwykły kompleks budowli malowniczo położonych wokół zbiornika wodnego (stąd też nazywany bywa kompleksem „Nad Stawem”).

Chcesz zwiedzić Bucharę i inne uzbeckie miasta? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do Uzbekistanu biura podróży Globzon Travel: