Porcja przydatnej wiedzy na temat Uzbekistanu

Porcja przydatnej wiedzy na temat Uzbekistanu

23 stycznia 2023 Wyłącz przez UzbekistanTravel.pl

samarkanda_uzbekistan_www.globzon.travel.plUzbekistan to jeden z krajów Azji Centralnej. To kierunek, który z wielu względów coraz częściej pojawia się na podróżniczej liście marzeń wielu wielbicieli wypraw. To tutaj zobaczysz zabytkowe miasta pełne imponujących zabytków, to tutaj spróbujesz pysznej kuchni czy doświadczysz szczerej gościnności. Co warto wiedzieć o Uzbekistanie przed podróżą do tego kraju?

Uzbekistan leży w Azji Centralnej (Środkowej). Oficjalna nazwa tego kraju to Republika Uzbekistanu. Uzbekistan to kraj podwójnie śródlądowy co znaczy, że nie ma dostępu do morza i graniczy tylko z państwami śródlądowymi. Całkowita powierzchnia kraju to 447 400 km². Językiem urzędowym kraju jest język uzbecki. Wielu Uzbeków mówi też w języku rosyjskim. Z młodszym pokoleniem można czasem porozumieć się też po angielsku. Jeśli chodzi o religię to znaczna większość mieszkańców Uzbekistanu wyznaje islam, jednak jego zasady nie są tak restrykcyjnie przestrzegane jak w niektórych muzułmańskich krajach. Nie zmienia to jednak faktu, że zwiedzając Uzbekistan musisz podporządkować się miejscowym zasadom dotyczących np. ubioru. Walutą państwa jest SUM (w Uzbekistanie nie ma możliwości wymiany PLN na SUM, dlatego na miejsce najlepiej zabrać ze sobą USD lub EURO, które po dotarciu do kraju wymienimy bez problemu na lokalną walutę).

Chcesz zwiedzić jeden z najbardziej zabytkowych krajów Azji Centralnej? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do Uzbekistanu biura podróży Globzon Travel: