Uzbekistan – to warto zobaczyć w Taszkiencie

Uzbekistan – to warto zobaczyć w Taszkiencie

28 października 2021 Wyłącz przez UzbekistanTravel.pl

taszkient_uzbekistan_www.vanellus.travel.plUzbekistan to jeden z krajów Azji Centralnej często nazywany krainą z Baśni Tysiąca i Jednej Nocy. Zwiedzając to państwo warto odwiedzić niektóre z licznych miast. Na uwagę zasługują między innymi Chiwa, Buchara czy Samarkanda. Oprócz tego koniecznie trzeba zatrzymać się też w stolicy kraju czyli Taszkiencie. Co warto tam zobaczyć?
Zwiedzanie Taszkientu warto rozpocząć od spaceru po starym mieście. Przechadzanie się jego wąskimi uliczkami z pewnością pozwoli nam się wtopić w lokalną atmosferę. Budowlami, które koniecznie trzeba zobaczyć jest medresa Barak Chana czy Mauzoleum Kaffal Szaszi czyli poety i filozofa z XVI wieku. Na uwagę zasługuje też nowoczesna część miasta, gdzie znajduje się Plac Niepodległości, imponujący gmach Narodowego Teatru Operowego czy słynny pomnik Timura. Zwiedzając Taszkient warto udać się też na bazar Charsu, gdzie można podejrzeć mieszkańców handlujących często w tradycyjnych strojach. Spędzony tam czas z pewnością będzie należeć do niezapomnianych.

Chcesz zwiedzić Taszkient i nie tylko? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do Uzbekistanu biura podróży Globzon Travel: