Z czym kojarzy się Uzbekistan?

Z czym kojarzy się Uzbekistan?

16 listopada 2017 Wyłącz przez UzbekistanTravel.pl

26. Chiwa_uzbekistan_www.globzon.travel_swiatyniaUzbekistan – kraj nie bez powodu nazywany krainą z Baśni Tysiąca i Jednej Nocy. A wszystko to zasługa bajecznych meczetów, medres wyłożonych turkusowymi płytkami i imponujących mozaikowych minaretów.. Ale z czym oprócz tego powinniśmy kojarzyć ten kraj? Z pewnością z zabytkowymi pomnikami oraz bazarami, na których nie tylko można kupić lokalne wyroby, rękodzieło, chusty, szale czy tradycyjne lalki, ale gdzie możemy również poczuć klimat i atmosferę Uzbekistanu. To właśnie tam wczujesz się w rytm tego miejsca, porozmawiasz i wiele dowiesz się na temat historii, ważnych wydarzeń i ludzi, którzy zasłużyli się dla tego kraju. Uzbekistan to też Mujnak, czyli miejsce odbiegające od obrazu wspomnianego wyżej. Miejsce, gdzie niszczejące wraki statku przypominają niejednokrotnie o zaistniałej katastrofie.

Planując podróż do Uzbekistanu warto więc poznać ten kraj z każdej strony, bo tylko takie poznanie pozwoli nam jak najwięcej wynieść z tej wyprawy.

Chcesz zobaczyć najważniejsze dla Uzbeków miejsca i poczuć klimat Uzbekistanu? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do Uzbekistanu biura podróży Globzon Travel: