Uzbekistan – co musisz zobaczyć w Samarkandzie?

Uzbekistan – co musisz zobaczyć w Samarkandzie?

30 sierpnia 2022 Wyłącz przez UzbekistanTravel.pl

Jak wiemy Uzbekistan słynie z wielu wartych uwagi miast. Jednym z nich z pewnością jest Samarkanda, która koniecznie musi znaleźć się w planie podróży. Co warto zobaczyć w tym mieście?

uzbekistan_samarkanda_www.globzon.travel.plSamarkanda jest jednym z najludniejszych miast Uzbekistanu. To ważny ośrodek przemysłowy oraz naukowy kraju. To właśnie w tym mieście znajduje się między innymi słynne obserwatorium astronomiczne Uług Bega ze znajdującym się tam ogromnym sekstantem. Samarkanda słynie też z zabytkowego placu Registan otoczonego z trzech stron imponującymi medresami: medresą Uług Bega, Szir Dar oraz Tillja Kari. Zwiedzając miasto warto zobaczyć też mauzoleum Gur-i Mir czy meczet Bibi Chanum, który Tamerlan kazał wybudować dla swojej ukochanej żony. Wizyta w Samarkandzie nie może obyć się też bez spaceru po lokalnym, gwarnym targu, gdzie z pewnością poczujesz klimat kraju w którym jesteś.

Chcesz zwiedzić jeden z najbardziej kolorowych krajów Azji Centralnej? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do Uzbekistanu biura podróży Globzon Travel: