Jak jada się w Uzbekistanie?

Jak jada się w Uzbekistanie?

8 lutego 2018 Wyłącz przez UzbekistanTravel.pl

Wielu zachwala uzbecką kuchnię. I nie sposób się w tym nie zgodzić, bo każdy kto choć raz odwiedził Uzbekistan stwierdza, że uzbeckie potrawy są wyśmienite. Zanim jednak będziemy mieli okazję oddać się smakowaniu tego, co w Uzbekistanie najpyszniejsze możemy być nieco zaskoczeni, bo w większości miejsc nie jada się przy stole tak, jak jesteśmy do tego przyzwyczajeni.

Najogólniej mówiąc tradycyjnym sposobem spożywania posiłków w większości państw Azji Centralnej jest pozycja półleżąca/półsiedząca, co oznacza, że jada się będąc na podeście wyłożonym materacami i poduszkami, na środku znajduje się stolik, a całość nosi nazwę sori. Kiedy już odpowiednio się ułożymy możemy przejść do wyboru dań – a jest w czym wybierać, bo w Uzbekistanie królują mięsa, pożywne zupy czy różnego rodzaju pierożki. Po takich przysmakach nie pozostaje nam nic innego, jak tylko oddać się sjeście. Obecność poduszek z pewnością temu sprzyja! 🙂

Chcesz zwiedzić Uzbekistan i spróbować lokalnych specjałów? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do tego kraju biura podróży Globzon Travel: