Czym pachną kolorowe uzbeckie bazary?

Czym pachną kolorowe uzbeckie bazary?

10 sierpnia 2018 Wyłącz przez UzbekistanTravel.pl

Jak wiemy, Uzbekistan słynie z kolorowych, gwarnych miast. Niemalże w każdym z nich znajduje się bazar czyli lokalne targowisko na którym kupić można prawie wszystko, co związane z tym bajkowym krajem. Spacerując wśród straganów dostrzec można nie tylko różnobarwne pamiątki, ale także piękne szale czy wyroby ceramiczne. Oprócz tego, że bazary są kolorowe to są one też pachnące. Półki uginają się od różnorodnych przypraw, które nadadzą orientalnego smaku każdej potrawie. Kupimy tam też świeże owoce czy warzywa, mięsa czy suszone owoce. Spróbujemy tam też tradycyjnych potraw i wyrobów.
Ale to nie wszystko, bo niektórzy uważają, że to właśnie na tych lokalnych targach toczy się prawdziwe życie mieszkańców. Będąc na bazarze nie tylko zobaczymy jak Uzbecy sprzedają, handlują czy się targują, ale też jak rozmawiają i z ciekawością wypytują o codzienność przyjezdnych. Być może to właśnie nam ktoś z miejscowych zaproponuje herbatę i z chęcią wymieni się swoimi doświadczeniami.

uzbekistan_bazar_www.globzon.travel.pl

Chcesz pospacerować po kolorowych uzbeckich bazarach i zobaczyć najważniejsze zabytki całego Uzbekistanu? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do Uzbekistanu biura podróży Globzon Travel: