Noc w jurcie – to trzeba przeżyć

Noc w jurcie – to trzeba przeżyć

8 lutego 2019 Wyłącz przez UzbekistanTravel.pl

Z czym kojarzy się Uzbekistan? Przede wszystkim z bajkowymi, kolorowymi miastami, uśmiechniętymi mieszkańcami i pyszną kuchnią. Aby jak najlepiej poznać kraj warto spędzić noce nie tylko w miejscowych hotelach, ale i w tradycyjnej jurcie. Czym ona dokładnie jest?

uzbekistan_jurta_www.vanellus.travel.plJurta to stabilny namiot (wykorzystywany często w Azji Centralnej przez ludy koczownicze). Aby postawić jurtę czasem potrzeba nieco zachodu, gdyż bywa to skomplikowane (jednak po ustawieniu prezentuje się ona imponująco). Jeśli chodzi o wnętrze takiego namiotu to można je urządzić wedle uznania (z racji tego, że powierzchnia wewnątrz namiotu nie jest duża mieszkańcy znają sposoby jak zaprojektować namiot tak, by nie tylko najpotrzebniejsze się zmieściło, ale by i wewnątrz znalazło się miejsce na relaks i odpoczynek). Noc spędzona w takim miejscu będzie nie lada atrakcją dla każdego, kto uwielbia podróżowanie i poznawanie krajów od przysłowiowej „podszewki”.

Chcesz poznać Uzbekistan i spędzić noc w nietypowym namiocie jakim jest tradycyjna jurta? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do Uzbekistanu biura podróży Globzon Travel: