Najpiękniejsze pałace, mauzolea i meczety

Najpiękniejsze pałace, mauzolea i meczety

5 lipca 2018 Wyłącz przez UzbekistanTravel.pl

Uzbekistan to jeden z krajów Azji Centralnej, który słynie z zachwycających pałaców, mauzoleów i zabytkowych meczetów. Które z nich koniecznie trzeba zobaczyć podróżując po tym wspaniałym kraju?
Podróż do Uzbekistanu warto rozpocząć od wizyty w Taszkiencie – stolicy. Warto odwiedzić znajdujące się tam mauzoleum Kaffal Chachi (poświęcone słynnemu filozofowi i uczonemu). Miejscem, którego nie można przegapić jest też meczet Piątkowy znajdujący się w kolejnym mieście, a dokładniej w Chiwie.

Nie jest to zwykła świątynia, ponieważ słynie ona z około 213 drewnianych kolumn, które od lat podtrzymują strop budowli. W Chiwie warto zatrzymać się też w mauzoleum Pablavana Mahmuda (patrona miasta) i zobaczyć piękny Pałac Letni Nurullabay. Kolejnym miastem, które słynie z wielości zabytkowych budynków jest Samarkanda, gdzie znajduje się między innymi meczet Bibi Khanum zbudowany przez Amiru Timura dla jego ukochanej żony. W Samarkandzie koniecznie trzeba też pospacerować po placu Registan otoczonym przez wyjątkowo starannie wykonane medresy.

Chcesz zobaczyć najpiękniejsze zabytki Uzbekistanu? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do Uzbekistanu biura podróży Globzon Travel: