Co tak naprawdę dają podróże

Co tak naprawdę dają podróże

26 maja 2015 Wyłącz przez UzbekistanTravel.pl

Buchara_uzbekistan_www.vanellus.travel.plPodróż niezależnie od jej celu, czy to wypoczynek, czy pasja, ani kierunku przede wszystkim przynosi nam dużo wrażeń i ciekawych wspomnień. Zalety i korzyści wynikające z podróżowania są bezsporne. Wszyscy znamy dokładnie powiedzenie: podróże kształcą, a więc dzięki nim możemy poszerzać naszą wiedzę geograficzną, historyczną, poznajemy kulturę i obyczaje panujące w odwiedzanych przez nas miejscach, poznajemy ludzi i ich mentalność nawiązujemy nowe kontakty, znajomości.

Podróże to tez sposób na spełnianie naszych marzeń o przeżyciu czegoś egzotycznego. Często potrafimy oszczędzać całymi latami aby w wakacyjne dwa miesiące przeżyć coś o czym czytamy w książkach, oglądamy w filmach. Jednak żadna książka ani żaden film nie zastąpi osobistych wrażeń i doświadczeń. Przeżyć dreszczyk emocji, podziwiać wschód czy zachód słońca w oddalonym o setki, a czasem tysiące kilometrów od naszego domu miejscu. Wrażeń i emocji z tym związanych nie da się kupić za żadne pieniądze, dlatego jesteśmy w stanie wiele poświęcić aby tego doświadczyć. Parafrazując słowa św. Augustyna „Kto nie podróżuje, to jakby czytał jedną stronę książki. Nie dowiemy się niczego o świecie, ale też nawet o najbliższej okolicy nie ruszając się z miejsca. Ktoś powie, że są książki, Internet. Ale w „sieci” i nad książką nie poczujemy zapachu gajów oliwnych, nie poczujemy na twarzy ciepłego wiatru nad morzem śródziemnym, kropel z wodospadu Niagara, nie poczujemy gorąca Afryki, bądź chłodu Alaski. Wiadomo, że dalekie podróże mogą być też niebezpieczne.

Mauzoleum Gur-i Mir_uzbekistan_www.globzon.travel.plJednak i z niebezpieczeństw paradoksalnie może ale też mogą wynikać korzyści. To one uczą nas radzić sobie w trudnych sytuacjach, uczą zaradności, szlifują ducha, hartują naszą odwagę. Możliwość przyjrzenia się ludziom żyjącym w innych kulturach, poznanie stylów życia odmiennych od naszego, możliwość spojrzenia na swoje życie i problemy z pewnego dystansu, poznanie nowych ludzi i języków, odpoczynek, duchowe wzbogacenie siebie, poszerzenie wiedzy i zdobycie mądrości życiowej, zyskanie nowych pasji, zdobycie pięknych wspomnień to tylko niektóre z wielu niewątpliwych korzyści wynikających z faktu podróżowania i żadna książka, komputer czy opowieść tego nie zastąpi. Po wielu latach zaś, w kręgu rodziny znajomych, przyjaciół, otoczeni kręgiem, np. wieczorem przy ognisku możemy snuć opowieści z osobiście przeżytych wypraw, podróży czy niebezpieczeństw.

Chcesz przeżyć niesamowitą przygodę? Jeśli tak to koniecznie zapoznaj się z różnorodną ofertą wyjazdów biura podróży Globzon Travel, a na pewno znajdziesz coś dla siebie!