„Savoir vivre” na uzbeckim bazarze

„Savoir vivre” na uzbeckim bazarze

25 września 2018 Wyłącz przez UzbekistanTravel.pl

uzbekistan_bazar_2_www.globzon.travel.plUzbekistan – jeden z krajów Azji Centralnej. Kraj kolorowy, dzięki turkusowym mozaikom wręcz bajkowy, pachnący. Będą w tym kraju nie sposób odwiedzić jednego z wielu bazarów (targowiska znajdują się niemalże w każdym mieście, gdyż to właśnie tam toczy się często codzienne życie mieszkańców). O czym warto wiedzieć przed wizytą na lokalnym bazarze, by nie być potem zaskoczonym?

Jeśli bazary to rzecz jasna zakupy. Na miejscowych targach kupić można niemalże wszystko: jedwabne chusty, biżuterię, lalki, zestawy do picia czy aromatyczne przyprawy, które dodadzą aromatu każdej potrawie. W Uzbekistanie jednak nie wystarczy kupić.. lecz trzeba się wcześniej targować, bo na bazarach trzeba targować się zawsze! Ale nie to jest najważniejsze. Najbardziej zaskakujące dla nas może być to, że spacerując po bazarze pewnie nie raz zostaniemy zaproszeni na.. herbatę. I nie jest to nic dziwnego, gdyż dla wielu mieszkańców życie toczy się właśnie na bazarach. Tam mają przyjaciół, tam zarabiają, tam dzielą się swoimi opowieściami i chętnie słuchają innych. Nie bądźmy więc zdziwieni, jeśli ktoś na nas będzie spoglądał czy nawet o coś zapyta, gdyż dla życzliwych i serdecznych Uzbeków otwartość to chleb powszedni.

Chcesz pospacerować po jednym z uzbeckich bazarów? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do Uzbekistanu biura podróży Globzon Travel: